Personál

Ve třech lidech to nezvládneme

Zatím jsme jen tři a pomáhají nám většinou i naši malí pomocníčci. Nedá se vždy říct, že by nám to šlo o to efektivněji :-). I když počítáme s tím, že na škole budeme nějakým způsobem fungovat také, byly bychom rády, kdyby se k nám postupně přidali další lidé, kteří souzní s myšlenkou sebeřízeného vzdělávání. První rok bude pro všechny z nás výzva. Víceméně budeme fungovat na dobrovolnické bázi, dokud se škola stabilně nerozjede. Budeme nastavovat vnitřní procesy, budeme se čím dál více seznamovat s nutnou školní administrativou, budeme se poznávat s novými lidmi, zkrátka všechno bude nové. Spoustu věcí ohledně řízení školy se budeme učit za pochodu, a proto se potřebujeme obklopit lidmi, kteří nám mohou a umí pomoci a budou v tom s námi.

Účetní

Srdcem každé školy je kvalitní účetní. Kouzelník, který dokáže vyčarovat ta správná čísla, aby se škola mohla věnovat tomu, k čemu je určená. Nikdo z nás si netroufne pouštět se do účetních záležitostí školy. Máme sice v tomto směru úžasnou podporu zřizovatelů jiné školy, ale z dlouhodobého hlediska bychom rády měly někoho, kdo se pohybuje v naší oblasti a s kým se budeme moci vídat i osobně.

pedagog

Pokud si myslíte, že Vaším posláním jako pedagoga není vymýšlet způsoby, jakými do dětí dostat informace za každou cenu, čtěte dál. Nejdůležitější je pro nás lidský přístup a stejné chápání slova „dobrovolnost“.

Dobrovolníci

Často nám píšete, že byste rádi s něčím pomohli, ale nevíte jak. Popravdě řečeno to nevíme ani my :-). Třeba nám později pomůžete s manuální prací, seženete vybavení nebo přijdete dětem ukázat Vaši zajímavou profesi. Můžete dětem nárazově nebo pravidelně nabízet lekce. Možná znáte účetní, právníka, aprobovaného pedagoga nebo potenciálního sponzora, kterého můžete oslovit, nebo nás můžete sdílet na sociálních sítích, aby si nás všimli ti správní lidé. Každá forma pomoci se počítá!

Pokud nám můžete pomoci, kontaktujte nás prosím:

Kontaktní údaje

email: info@skoladrak.cz