Hledáme budovu

Jsme zase na začátku

Ale ne tak úplně. Situace je momentálně taková, že ze strany majitele budovy, ve které jsme měli v září začít, nedošlo k podpisu smlouvy, a proto opět hledáme vhodné prostory. Ale nevzdáváme se. Pořád věříme, že školu otevřeme, jen není jisté, zda to bude v roce 2024. Žádost na ministerstvu je stále v procesu a ať to dopadne jakkoliv, jsme připravené celým procesem projít znovu. Nyní jsme však již obohaceny o zkušenosti, které jsme za poslední rok získaly.

Co přesně teď hledáme?

Při hledání budovy nás opět omezuje platá hygienická vyhláška č. 410/2005 Sb., která už dávno měla být nahrazena vyhláškou novou, která by měla zjednodušit hledání prostor pro školu. Nové datum, kterým operují s přijetím nové vyhlášky je 1.7.2024, tudíž pro nás v tomto školním roce téměř nepoužitelné, protože nám nikdo nezaručí, že opravdu vejde v platnost.

Pokud bychom se snažili stále směřovat školu k otevření v roce 2024, musela by se najít budova, která už je zkolaudovaná jako škola a je ideálně na kraji Prahy směrem na východ směrem do Letňan nebo Černého mostu (Černý Most, Běchovice, Klánovice, Šestajovice, Horní Počernice, Kbely, Letňany, Vinoř a okolí), protože žádost momentálně vyřizujeme v Praze. Hledáme stále i ve Středočeském kraji (směr Člákovice, Brandýs nad Labem), ale nejsme si momentálně jisti možností převodu žádosti mezi kraji.

Když to nestihneme do září 2024...

V případě, že se nám nepodaří školu zprovoznit do září 2024 budeme pravděpodobně podávat žádost novu na září 2025. Budeme opět hledat budovu jak na kraji Prahy, tak ve Středočeském kraji směrem Brandýs nad Labem, Čelákovice, Kostelec nad Labem atp.

Budeme opět shánět prostory podle platné vyhlášky. Nová vyhláška totiž vůbec nemusí projít, jak jsme se přesvědčili už minulý rok.

Základní požadavky na budovu jsou tedy:

  • stropy s min. výškou 330 cm
  • dobrá světelnost (velká okna)
  • umyvadla ve všech učebnách
  • alespoň malý pozemek

Víte o budově? Dejte nám prosím vědět.

Kontaktní údaje

email: info@skoladrak.cz