Darujte

Proč nám pomáhat?

Sotva by se naše počínání dalo nazvat podnikatelským záměrem. Školu zakládáme proto, že věříme v přínos, který bude mít pro děti a společnost. Naším přáním je rovněž rozšíření povědomí o sebeřízeném vzdělávání a jeho přijetí veřejností jako plnohodnotné alternativy. Spíš než vidinu zisku máme před sebou obavu, abychom neskončily v neřešitelných dluzích. Školné chceme držet tak nízko, jak jen to půjde. Chceme mít školu dostupnou pro ty, kdo to opravdu potřebují. Nesnažíme se být elitářskou školou, jak často veřejnost soukromé školy vnímá. Pokud máte pocit, stejně jako my, že vznik další akreditované školy na cestě ke svobodě je projekt, který stojí za to dotáhnout do konce, budeme rády, když nám pomůžete a přispějete tak s námi ke změně ve vzdělávání.

Jak nám můžete pomoci

Ze všeho nejvíce budeme potřebovat finance. Budova, ve které plánujeme naši školu otevřít, potřebuje zásadní úpravy, aby dostala kladné stanovisko orgánu ochrany veřejného zdraví. Už nyní víme, že budeme potřebovat například bourat okno nebo zavádět tekoucí vodu do budoucích učeben. Další velká výzva bude zajištění výdejny jídla, bez které škola nemůže začít oficiálně fungovat. Varianty jsou zatím pronájem restaurace, nebo dokončení započaté jídelny přímo v budově. Obě varianty jsou ovšem velmi nákladné.

Škola bude mít po zapsání do rejstříku MŠMT nárok na dotaci na žáka. V současné době však nemůžeme vědět, kolik nám nastoupí dětí a nemůžeme tak určit, kolik budeme potřebovat do začátku peněz, abychom pokryly náklady jako je nájem, energie a mzdy pedagogických i nepedagogických pracovníků. Dotace chodí zpětně, což znamená, že první peníze uvidíme nejdříve v listopadu a to ještě jen 60% normativu. Do té doby si potřebujeme udělat finanční rezervu, abychom toto období pokryly, protože naše vlastní prostředky na vše výše zmíněné zdaleka nestačí.

Peníze ve škole budou potřeba vždy, ovšem v této chvíli, kdy školu rozjíždíme, jsou opravdu otázkou existence.

Plánujeme Brzy spustit sbírku na Donio.cz

Nenecháváme nic náhodě a brzy plánujeme spustit sbírku na platformě Donio.cz, která působí jako důvěryhodný prostředník mezi dárci a obdarovanými a která nám dá 100% vybrané částky. Vkládáme do sbírky velké naděje, a proto se ji budeme snažit vytvořit tak, aby bylo neprůstřelně jasné, na co přesně budou finance použity. Momentálně usilovně pracujeme na tom, abychom zde sbírku mohly co nejdříve zveřejnit..

Pokud nám chcete poslat finanční dar přímo

Pro případ, že by Vám dávalo smysl vznik školy podpořit ještě před zápisem do rejstříku (únor?), jsme zřídily účet, který je vedený na zřizovatelku Kateřinu Čápovou. Je určený jen a pouze na výdaje určené k financování projektu, stavebních úprav a věcí, které přímo vedou k tomu, aby naše škola mohla vzniknout a začít fungovat.

Pokud byste nám chtěli na tento účet poslat vyšší částku, pamatujte
prosím, že je potřeba ji držet pod 15 000 Kč od jednoho subjektu,
aby nepodléhala zdanění. Pokud byste i přesto měli chuť nám
poslat více, napište nám email na skoladrak@info.cz, abychom se mohli
domluvit na postupu. 

Děkujeme.

Air Bank č.ú.: 2791219015/3030

Vybavení

Budeme potřebovat také vybavení, které z naší školy udělá ještě lepší místo. Může to být školní nábytek, gauč, hry, pomůcky, elektronika, papíry, barvy nebo třeba i prolézačka na zahradu…

Pokud nám chcete přispět a nevyhovuje Vám žádná z možností, kontaktujte nás prosím:

Kontaktní údaje

email: info@skoladrak.cz