Sídlo školy

Naše budova

Po dlouhém a náročném hledání budovy v oblasti Brandýska, která by alespoň částečně splňovala hygienické normy a další předpisy pro školy, jednání se školským odborem a dalšími lidmi v našem městě, jsme došli k závěru, že pokud chceme školu otevřít opravdu od příštího školního roku, musíme ustoupit z našeho požadavku na lokalitu a vrátit se k budově, která nás oslovila svou atmosférou již v dubnu, ale pro její vzdálenost od Brandýsa nad Labem (25 minut), jsme ji měli dlouho jen jako záložní.

Volba tedy nakonec padla na úžasnou budovu bývalé školy v Dolních Počernicích, kde nyní sídlí firma Median s.r.o. zabývající se výzkumy trhu. Firma má silné společenské a environmentální cítění – vyrábí si elektřinu či obhospodařuje lesy a pozemky a provozuje biofarmu. Pan majitel má pochopení pro naše záměry a pro začátek by nám pronajal polovinu prvního patra budovy. Jak bychom se rozrůstali, byly by do budoucna i možnosti dalších prostor. Budova je nyní zkolaudovaná jako administrativní, čeká nás tedy kolečko studií (světelnost, dozvuk, požární atp.), vytvoření projektu, vyjádření příslušných odborů, následně stavební úpravy, řešení světla a nakonec rekolaudaci.

 

Budova z roku 1893 má obrovský potenciál a již se těšíme na vytváření místností pro studium, řádírny, klidové/relaxační místnosti, hudebny, kanceláře a do budoucna třeba i vlastní jídelny s kuchyní.

Kolem naší budoucí školy je velký pozemek, který budeme moci využívat pro pobyt venku. V areálu je nádherné kruhové místo pod stromy – ideální pro ranní setkávání. Ke stávajícím záhonům biofarmy plánujeme vybudovat s dětmi také naše vlastní. Hřiště bude na rovném travnatém plácku za budovou a zastřešený altán/ateliér bude skvělý pro venkovní výuku i různá setkání a akce. Aby toho nebylo málo, najdeme zde i dílnu truhláře, ševce či kováře a přes ulici se nachází pastviny biofarmy s ovcemi a krávami.  Vše výše zmíněné nabízí spoustu možností pro naše školáky.

A jaké další klady jsme na této lokaci našli?

Dolní Počernice je venkovsky klidná část Prahy s krásným zámeckým parkem, ve kterém se nachází největší rybník v Praze. V blízkosti je také geologický park a přírodní rezervace V Pískovně. Prozkoumat se dá i soustava rybníků na Svépravickém potoku, po jejichž březích vede cyklostezka a kousek je to také do přírodního parku Klánovice – Čihadla.

Je zde množství restaurací, sportovní areály (Sokol, městský), kroužky v rodinném centru, sportovní klub Katana (judo, karate), tenisová škola, centrum zdraví a pohybu, jezdecký klub, inline stezka, golfový klub a mnoho dalšího.

Dopravní dostupnost

Parkoviště pro auta naproti budově

Spojení vlakem S1 na Masarykovo nádraží/Kolín

Autobusy na metro B (Černý Most / Palmovka) či linku A (Depo Hostivař)

autobusova zastavka skola dolni pocernice

Prohlédněte si fotky budovy i okolí v galerii

Kde najdete budovu ve které bude sídlit škola

Národních hrdinů 73, 190 12 Praha-Dolní Počernice, sídlo firmy Median s.r.o.